top of page

אונברסיטת בר אילן

רמת גן

17.12.23

משך הלימודים: 

6 חודשים בימי שני וחמישי בין השעות 17:30-21:30

אפשרות ללמידה מרחוק | כל המפגשים בכיתה מוקלטים וזמינים לצפייה בכל שעה

בהדרכת:

ערן שחם

קהל יעד: 

חסרי רקע המעוניינים בהכשרה מקצועית בתחום

על הקורס:

קורס QA - נקודת פתיחה מצוינת לקריירה בהייטק

 

תחום בדיקות התוכנה הוא נקודת פתיחה מצוינת לקריירה בהייטק. הוא נחשב לאחד התחומים החשובים והמבוקשים בשוק כיום.

מוצרי תקשורת, מכשור רפואי, אינטרנט, בנקים, מכוניות ועוד - כל אלו תחומים שדורשים בודקי תוכנה מקצועיים ולכן הדרישה למקצוע רק הולכת וגדלה.

בדיקת תוכנה היא חלק חשוב מתהליך פיתוח התוכנה, במסגרתה בודק התוכנה מתכנן ומריץ בדיקות על התוכנה במטרה למצוא תקלות וחריגות ולוודא את עמידתה בדרישות הלקוח. הבודק עובד בשיתוף עם מפתח התוכנה, במטרה לשפר את איכותה ולצמצם באגים במערכת.

לכן בודק תוכנה מקצועי חייב להיות בעל ראייה מערכתית, ידע במתודולוגיות, שיטות עבודה וכלים רבים בתחום. בסופו של התהליך הוא הסמכות המקצועית המאשרת את איכות התוכנה לפני שחרורה לשוק.

מקצוע הבודק מאתגר ומרתק, והוא התקדם והשתכלל בשנים האחרונות עם השינויים הטכנולוגיים האחרונים, הסטנדרטים וכלי הבדיקות החדשים בתחום. הוא מקום מצוין להתחיל ממנו, ללמוד ולהתפתח.

 

בין הנושאים הנלמדים בקורס QA:

 

בדיקות תקשורת,  בדיקות Mobile,  בדיקות Web, בדיקות Cloud

 

יתרונותיה הבולטים של התכנית:

 

•הקורס מועבר ע"י ותיקי מרצי בדיקות התוכנה בישראל ותחת פקוח אוניברסיטת בר-אילן

•תעודה יוקרתית של אוניברסיטת בר אילן, המערך לתוכניות יעודיות

•תכנים מקצועיים ומעודכנים, העונים על הצרכים של שוק העבודה כיום

•הכרות עם כלים מובילים בתחום הבדיקות Rest Assured, JMeter ,Selenium, Codeless.

•עבודה עם סוגי הבדיקות הנפוצים בשוק: תקשורת, Mobile, Web, עומסים, Cloud.

•הכנת תיק עבודות בפרויקטים המסכמים עם Selenium, JMeter בדיקות WEB  & Mobile 

•תרגול מול חוות שרתים ייעודית לצורך ההדרכה

•קורס מעשי במהותו, המשלב יישום פרויקטים רבים במקביל לידע התיאורטי.

•הרצאות מוקלטות של השעורים המאפשרות חזרה על חומר הלימוד, גם לאחר ההרצאה.

•ליווי אישי של התלמיד בפן המקצועי וביצירת מיתוג אישי ברשתות החברתיות.

 

פיתוח תוכנה, מערכת או אפליקציה? לא בלי בוגרי קורס QA!

 

פיתוח תוכנה או אפליקציה חדשה ואפילו עדכון של תוכנה או אפליקציה קיימת, אינם אפשריים ללא בודקי תוכנה מוסמכים ומיומנים. אבטחת איכות היא אחד התפקידים החשובים ביותר במחזור החיים של פיתוח תוכנות, מערכות ואפליקציות, והיא זו המבטיחה שמשתמשי הקצה יפגשו במוצר שהוא לא רק מעוצב לעילא ולעילא ומקודד היטב, אלא ייהנו מחוויית משתמש חלקה ונעימה החפה משגיאות ובאגים מתסכלים. 

 

במובן זה, בוגרי קורס בודק תוכנה משפיעים באופן ישיר על פוטנציאל המכירות של חברות המפתחות תוכנות ואפליקציות בפרט ועל הישרדותן בכלל. שכן חברות המשחררות לאוויר העולם אפליקציות או תוכנות עתירות באגים, צפויות לאבד לקוחות וספק גדול אם הן יוכלו לשרוד בעולם הדינמי והתחרותי שבו אנחנו חיים כיום. 

 

את ההוכחה לחשיבותה של אבטחת איכות קיבלנו כבר בשנת 2014, עת חברת אפל עדכנה את מכשירי iOS 8. מיד לאחר שחרור העדכון נאלצה אפל לבטלו, מכיוון שהעדכון הביא לחסימת שיחות ואף השבית את פונקציית הזיהוי הביומטרית בקרב משתמשי iOS 8.

 

בדיקות תוכנה מקצועיות הן, אפוא ערובה לכך שישנה הלימה בין הביצועים לבין היעדים העסקיים של חברות העמלות על פיתוח תוכנה או אפליקציה, והן הכרחיות מאחר שהן מבטיחות שלקוחות הקצה ייהנו מחוויית השימוש הטובה ביותר לאורך זמן רב.

 

מגוון אפשרויות תעסוקה וקידום לבוגרי קורס בודק תוכנה מוסמך

 

כאמור, בוגרי קורס בודק תוכנה מבוקשים מאוד בשנים האחרונות, ולא בכדי. העובדה שהם מציבים סטנדרטים גבוהים, יודעים לזהות ולפתור בעיות ובאגים כבר בשלבים מוקדמים של תהליך הפיתוח, מסייעים לחברות לעמוד בציפיות של לקוחותיהן, יוצרים עקביות בנהלים ובתהליכים בכל רמות הארגון ואחראים על אמון הלקוחות במוצרי החברה - חוסכת לא מעט כסף לבעלי החברות ומונעת מראש מצבים של עגמות נפש.

 

תובנות אלו חלחלו לחברות וארגונים רבים העוסקים בפיתוח תוכנות ואפליקציות ונראה שכיום בפני בוגרי קורס QA פתוחות שפע של הזדמנויות תעסוקה בחברות היי-טק, אינטרנט וסטרטאפים במגוון תחומים, ביניהם: בנקאות, ביטוח ופיננסיים, תקשורת, בריאות, ביוטכנולוגיה ופרמצבטיקה, משחקי מחשב, לומדות, חינוך, תיירות, מזון, הנדסה, נדל"ן, מוזיקה, מערכות מידע, משפט, כלכלה ועוד.

 

בנוסף, יש גם לא מעט אפשרויות קידום. בודקי תוכנה יכולים להתקדם למשרות ניהול צוותי QA, למנהלי מוצר ולמעצבי חוויית משתמש (UX), ואם הם ממשיכים ללימודי תואר ראשון בתחום טכנולוגי או רוכשים השכלה רלוונטית נוספת – השמיים הם הגבול.

מטרת הקורס:

תוכנית הלימודים ממוקדת בהכשרת התלמיד כבודק תוכנה ידני ואוטומטי, ומספקת את הידע המקצועי התיאורטי והמעשי העדכני ביותר בשוק כיום.

שעות אקדמיות:

200

תעודה:

לעומדים בדרישות התכנית תוענק תעודה מטעם אוניברסיטת בר אילן, המערך לתוכניות ייעודיות.

דמי רישום:

 480

עלות הקורס כולל מע"מ:

12,500

הרשמה

רוצים לדעת עוד?

השאירו את פרטיכם ונשוב אליכם בהקדם

bottom of page