top of page

Deep learning: מהי למידה עמוקה? ומה לומדים בקורס Deep learning?

עודכן: 29 בפבר׳

למידה עמוקה, היא תת-תחום של למידת מכונה, המתרכזת באלגוריתמים בהשראת המבנה והתפקוד הביולוגי של המוח, הנקראים: רשתות עצביות מלאכותיות. ארכיטקטורת Deep learning נמצאת בתנופה אדירה בשנים האחרונות ומומחי נתונים בעלי ידע בתחום למידה עמוקה נחשבים למבוקשים מאוד במגוון תעשיות, תחומים ומגזרים. למידה עמוקה זוכה להתעניינות הולכת וגוברת ולתשומת לב רבה, ואין זה פלא, שכן למידה עמוקה מאפשרת השגת תוצאות שלא היו אפשריות בעבר. אז אם אתם שאופים לקריירה בסביבה עתירת טכנולוגיה וידע ורוצים להשיג יתרון משמעותי בשוק העבודה התחרותי, כדאי שתכירו מקרוב את קורס Data Science בבית הספר להייטק וסייבר באוניברסיטת בר-אילן. במהלכו נלמד Machine Learning, כאשר בסיום המסלול תוכלו ללמוד קורס deep learning ולהתמחות בלמידה עמוקה.Deep learning למידה עמוקה


להבין לעומק מהי למידה עמוקה


Deep learning היא למעשה טכניקה של למידת מכונה שמלמדת מחשבים לעשות מה שלנו, בני האדם, בא באופן טבעי: ללמוד מדוגמאות. למידה עמוקה מנסה להתחקות אחר תהליכים קוגניטיביים מורכבים המתרחשים במוח האנושי, כאשר ניתן דגש מיוחד על היכולת האנושית ללמוד ולהיות אוטו-דידקטיים, קרי: בעלי יכולת ללמד עצמנו.


בלמידה עמוקה, מודל ממוחשב, לומד לבצע משימות סיווג ישירות מטקסט, קול או תמונות, ולא פעם רמת הדיוק שמציעה Deep learning עולה על הביצוע האנושי. למידה עמוקה מתרחשת בעזרת קבוצות רבות של נתונים מתויגים (Labeled data) וארכיטקטורות רשתות עצביות רב-שכבתיות ועמוקות, הלומדות תכונות ישירות מהנתונים, ללא מגע יד אדם.


הסיבה שלמידה עמוקה נקראת כך טמונה במספר השכבות הנסתרות ברשת העצבית. בעוד שרשתות עצביות מסורתיות מכילות על פי רוב בין שתיים לשלוש שכבות, Deep learning מתרחשת בשכבות עמוקות יותר היכולות להכיל עד 150 שכבות.


אם ניקח לדוגמה את אחד הסוגים הפופולריים ביותר של רשתות עצביות עמוקות – CNN (Convolutional Neural Network) או ConvNet (רשתות עצביות קונבולוציוניות), המשלבות בין נתוני קלט לבין תכונות נלמדות ומשתמשות בשכבות דו-ממדיות, המתאימות לתמונות, הרי שניתן בעזרת ה-CNN לחלץ תכונות ישירות מהתמונות, מבלי לסווג מראש, כאשר הלמידה מתרחשת בזמן שהרשת מתאמנת על אוספי תמונות ומאפשרת בסופו של תהליך - ראייה ממוחשבת המסווגת אובייקטים בכוחות עצמה. בניגוד לכך, משין לרנינג מתחילה בחילוץ ידני ואנושי של תכונות רלוונטיות מתמונות ולכן היא מוגבלת יותר.


יתרונות Deep learning:


  • Deep learning מתאימה לכמות עצומה של נתונים גולמיים.

  • למידה עמוקה ממשיכה להשתפר ככל שכמות הנתונים גדלה.

  • ארכיטקטורת Deep learning מציעה דיוק שאין שני לו.

  • למידה עמוקה לומדת את התהליך מא' ועד ת' – כאשר הרשת מקבלת נתונים גולמיים ומשימה לביצוע כמו למשל סיווג, היא למדה בעצמה כיצד לסווג באופן אוטונומי.


Deep learning - דוגמאות מהחיים


כדי להבין בדיוק מהי למידה עמוקה בואו נתבונן לרגע למשל על רכבים אוטונומיים. Deep learning היא הטכנולוגיה שבעזרתה רכבים נוהגים ללא התערבות פעילה של נהג אנושי, באופן אוטומטי. תודות ל- Deep learningרכבים אוטונומיים "יודעים" לזהות תמרורים ורמזורים, לזהות הולכי רגל, להבחין בין הולכי רגל לבין תמרורים או עמודי תאורה ועוד.


אבל למידה עמוקה היא ארכיטקטורה נהדרת ורבת שימושים, והיא אינה בלעדית לתעשיית הרכב. Deep learning היא טכנולוגיית המפתח גם לשליטה קולית במכשירים כגון: טלוויזיות, מחשבים וסמארטפונים והיא נמצאת גם בבסיסן של טכנולוגיות ראייה ממוחשבת, בתחום הביואיפורמטיקה ובתחומים רבים נוספים.


נכון להיום למידה עמוקה משולבת גם בתחומי הרפואה, למשל ברדיולוגיה ולזיהוי אוטומטי של תאים סרטניים בקרב מטופלים, בתחומי הפיננסיים והסייבר, היא מסייעת בעיבוד שפה טבעית וזיהוי שפה, בפענוח תמונות, בתרגום קולי אוטומטי, היא מסייעת בשיפור בטיחות עובדים בסביבת מכונות כבדות, למידה עמוקה עוזרת גם לזהות עצמים מלוויינים בחלל, לאתר אזורים בטוחים למעבר חיילים בסביבות לוחמה ועוד ועוד.


מחפשים קורס learning Deep? הרשמו ללימודי Data Science והפכו למומחי נתונים


אם אתם מחפשים קורס Deep learning אז כדאי לכם להכיר מקרוב את קורס מדעני נתונים בבית הספר להייטק וסייבר באוניברסיטת בר-אילן. בתום המסלול תוכלו ללמוד קורס Deep learning כך שבסיום הלימודים תצאו עם תעודת מדעני ומנתחי נתונים, המתמחים בלמידה עמוקה.


במהלך הקורס להכשרת מדעני נתונים תרכשו ידע וכלים לפיתוח פרויקטים של למידת עמוקה ואף תוכלו ליישם אותם במערכות ייצור. הלימודים יכשירו אתכם לערוך מחקרים על מנת להפיק תובנות מבוססות בינה עסקית לארגונים וחברות, לטייב ולסדר מידע למחקרים, להפעיל אלגוריתמים שונים של למידת עמוקה, לכרות מידע, לבנות מודלים, לעבד מידע טקסטואלי, לנתח נתונים ולעבוד עם מגוון רחב של כלים סטטיסטיים. כמו כן, במהלך הלימודים נלמד את שפות התכנות פייתון, ו-R, נכיר מקרוב את Microsoft sql server ועוד.

בוגרים שסיימו בהצלחה את מסלול ההכשרה יוצאים עם תעודת Certified Data Scientist יוקרתית ונהנים משפע של אפשרויות תעסוקה, ומקריירה מתגמלת, המחוללת שינוי ממשי בעולם ומשפיעה על חייהם של רבות ורבים.


לסילבוס קורס להכשרת מנתחי ומדעני נתונים עם התמחות ב-<<< Machine Learning הקליקו כאן

419 צפיות

פוסטים אחרונים

הצג הכול
bottom of page